Rejestracja telefoniczna: +48 58 354 37 71 , +48 539 913 039 kontakt@handproject.pl

Znieczulenie miejscowe pod kontrolą USG w operacjach ręki

HANDProject Clinic w Gdańsku proponuje znieczulenie miejscowe pod kontrolą ultrasonograficzną w większości zabiegów z zakresu chirurgii ręki i rekonstrukcyjnej, ortopedii i traumatologii. Specjaliści chirurgii ręki i rekonstrukcyjnej, ortopedii i traumatologii z Gdańska jako nieliczni w Polsce przeprowadzają zabiegi najnowocześniejszymi technikami w znieczuleniu miejscowym pod kontrolą ultrasonografu, a ponadto wiele zabiegów w technikach endoskopowych.

Jak wygląda operacja ręki?

Doktor nauk medycznych Dawid MROZIK w codziennej praktyce specjalistycznej przeprowadza liczne zabiegi operacyjne kończyny górnej. Większość takich operacji ręki wykonuje się w szpitalach w znieczuleniu ogólnym lub tzw. odcinkowym dożylnym. Dlatego konieczny jest pobyt często nawet 3-dniowy. Pacjenci przyjmowani są do szpitala nawet dzień wcześniej przed zabiegiem i muszą się denerwować w oczekiwaniu na zabieg i na anestezjologa. Często kończy się na znieczuleniu ogólnym lub do kręgosłupa. Wielu pacjentów ma jednak obawy przed znieczuleniem ogólnym, dlatego poszukuje alternatywnych rodzajów znieczuleń, gdzie komfort zabiegu jest znacznie większy, a pobyt w Klinice krótszy – zazwyczaj kilkugodzinny.

„Wiele operacji ręki, nadgarstka, łokcia można przeprowadzić z użyciem minimalnie inwazyjnych metod zabiegowych. W HANDProject Clinic dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi, większość zabiegów odbywa się w znieczuleniu miejscowym pod kontrolą ultrasonografii, a nawet techniką Wide awake local anaesthesia no tourniquet technique (WALANT)” – tłumaczy Dr. n. med. Dawid MROZIK – ekspert chirurgii ręki i rekonstrukcyjnej, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, specjalista chirurgii urazowo-ortopedycznej z Gdańska.

Znieczulenie miejscowe w chirurgii ręki

HANDProject Clinic dysponuje najbardziej nowoczesnym sprzętem ultrasonograficznym, dzięki któremu większość znieczuleń i zabiegów ręki jest wykonywanych w trybie One-day surgery, czyli chirurgia jednego dnia. Jest to najnowocześniejszy obecnie w Europie zachodniej standard znieczulenia kończyny górnej. Dzięki temu pacjent nie musi być usypiany i podczas zabiegu jest świadomy, a nawet może rozmawiać z lekarzem operującym. Zespół HANDProject Clinic ma wieloletnie doświadczenie w stosowaniu znieczulenia pod kontrolą USG.

„Od wielu lat wykonujemy zabiegi z użyciem znieczulenia pod kontrolą ultrasonograficzną. Cieszę się, że technikę tą udało nam się sprowadzić z Europy Zachodniej, gdzie jest to już złoty standard postępowania. Coraz więcej chorych jest zainteresowanych takimi metodami znieczulenia z uwagi na małoinwazyjność i innowacyjność. Znieczulenie wykonuje najczęściej sam specjalista, który operuje pacjenta lub jego asysta, a któż nie lepiej niż chirurg wie, co będzie operował, jaką techniką i co trzeba podczas zabiegu znieczulić.” – wyjaśnia Dr. n. med. Dawid MROZIK.

Znieczulenie w chirurgii jednego dnia

Ośrodek HANDProject Clinic jest jednym z niewielu ośrodków w naszym kraju przeprowadzających takie procedury. Doktor nauk medycznych Dawid MROZIK jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki i członkiem European Federation of Societes for Surgery of the Hand oraz posiada bardzo duże doświadczenie w tej dziedzinie, które zdobywał w wielu renomowanych ośrodkach krajowych i zagranicznych.

Dzięki stosowanemu znieczuleniu pacjenci podczas zabiegu mają największy komfort ze wszystkich rodzajów znieczuleń. Potwierdzają to liczni anestezjolodzy zarówno w kraju jak i za granicą. Zastosowanie techniki ultrasonograficznej pozwala na bardzo dokładne, często co ułamków milimetra podanie znieczulenia, a pacjent po zabiegu nie musi brać leków przeciwbólowych, co lepiej wpływa na rekonwalescencję.

„Znieczulenie pod kontrolą USG jest standardem znieczulenia kończyny górnej. Jest to technika bardzo bezpieczna, minimalnie inwazyjna, a dzięki obrazowi real-live pozwala w 100% znieczulić operowany region, dzięki czemu zabieg może odbyć się w najbardziej komfortowych zarówno dla chirurga jak i pacjenta warunkach. A na tym nam przecież najbardziej zależy. Znieczulenie takie ma również inne plusy, jak chociażby brak bólu po zabiegu nawet do drugiego dnia, dzięki temu pacjent nie musi po operacji zażywać leków przeciwbólowych i przespać całą noc w najbardziej komfortowych warunkach.” – dodaje Dr n. med. Dawid MROZIK.

Więcej informacji można uzyskać na stronach:

www.handproject.pl
mail: kontakt@handproject.pl

© Copyright by HANDProject Clinic

Galeria zdjęć

Jeśli myślisz, że możemy Tobie w jakiś sposób pomóc…

ODWIEDŹ NAS NA: