Rejestracja telefoniczna: +48 58 354 37 71 , +48 539 913 039 kontakt@handproject.pl

Procedura usuwania blizn pooperacyjnych

Blizny pooperacyjne są częstą przyczyną naszego dyskomfortu. Ich wygląd może być nieestetyczny i czasami staramy się je ukrywać. Obecnie dostępnych jest wiele metod usuwania blizn pooperacyjnych i regeneracji tkanek miękkich po zabiegach operacyjnych lub po urazach. Pamiętaj, aby uniknąć nieestetycznych blizn pooperacyjnych, należy zacząć działać jeszcze przed usunięciem szwów.

Usuwanie blizn pooperacyjnych

Ręce używamy do codziennej pracy i warto zadbać o ich wygląd i estetykę. To właśnie wygląd dłoni świadczy o człowieku. W czasach starożytnych wygląd dłoni miał wiele znaczenia w różnych kulturach, a ich młody obraz i witalność była odzwierciedleniem szlachetności i dbałości o zdrowie. Skóra rąk ma inną strukturę anatomiczną niż skóra pozostałych obszarów naszego ciała. Z uwagi na to, że rękami wykonujemy wiele czynności dnia codziennego, ręce są najbardziej narażone na uszkodzenia, urazy oraz zmiany, które wpływają na ich estetykę i wygląd.

Trochę o budowie skóry: Skóra zbudowana jest z naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Zawiera naczynia krwionośne i chłonne, zakończenia nerwowe, receptory, gruczoły potowe, łojowe. Naskórek to cztery warstwy komórek keratynocytów: warstwa podstawna, kolczysta, ziarnista i rogowa. W najgłębszej warstwie naskórka znajdują się komórki rozrodcze oraz melanocyty, komórki Langerhansa i komórki Merkla. Naskórek pełni funkcję ochronną przed działaniem czynników zewnętrznych i uszkodzeniami.

Skóra właściwa składa się z dwóch warstw brodawkowatej i siateczkowatej, zawiera naczynia krwionośne, limfatyczne, gruczoły, zakończenia nerwowe i przydatki. W jej skład wchodzą włókna kolagenowe z kolagenem różnego typu.

Tkanka podskórna zbudowana jest głównie z komórek tłuszczowych. Uszkodzenie jednej z warstw skóry powoduje zmiany w układzie włókien i następstwem tego jest powstanie blizn. W zależności od tego, której warstwy skóry dotyczy uszkodzenie, powstanie bardziej lub mniej trwała blizna, którą można usunąć łatwiej lub trudniej.

Przyczyny blizna na skórze:

  • przebyte zabiegi operacyjne
  • oparzenia
  • odmrożenia
  • zranienia
  • zakłucia
  • nacięcia skóry
  • ukąszenia lub pogryzienia przez zwierzęta
  • złamania otwarte
  • nowotwory skóry
  • tatuaże

Diagnostyka blizn na skórze

Diagnostyka blizn na skórze polega na badaniu specjalistycznym czasem nawet pod kontrolą lupy zabiegowej oraz na badaniach obrazowych np. badaniu ultrasonograficznym tkanek powierzchownych specjalną głowicą, a jeśli konieczne nawet badaniach dodatkowych, które w zależności od potrzeb może zlecić specjalista. Żadne badanie skóry nie zostanie przeprowadzone tak dokładnie, jak u lekarza specjalisty chirurga, który na co dzień wykonuje zabiegi i operacje oraz najlepiej zna podstawy anatomiczne schorzeń. W gabinecie kosmetycznym personel nie ma doświadczenia medycznego, nie zna anatomii, przebiegu naczyń, nerwów, ścięgien, mięśni oraz budowy stawów, dlatego powierzając się w ręce specjaliście chirurgii możesz być pewny jego profesjonalizmu. Doświadczenie operacyjne oraz zabiegowe chirurga pozwala na odpowiednie przygotowanie do leczenia i propozycję metody regeneracyjnej najlepiej dobranej do pacjenta. W celu zachowania prawidłowej funkcji skóry oraz jej zdrowego wyglądu, zamiast spędzać czas w gabinecie kosmetycznym zastosuj odpowiednią metodę leczniczą w oparciu o najnowszą wiedzę medyczną.

Procedury usuwania blizn pooperacyjnych

Procedury usuwania blizn pooperacyjnych możemy podzielić na techniki zabiegowe nieoperacyjne lub operacyjne oraz systemy transdermalne i leczenia biologicznego, które pozwalają osiągnąć najlepsze rezultaty w usuwaniu blizn. Procedura usuwania blizn skóry nie jest jednorazowa. Wymaga kilku zabiegów, których zastosowanie w odpowiednim czasie pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty. Cykl procedur usuwania blizn przeznaczony jest dla pacjentów, którzy chcą pozbyć się blizn i nieestetycznych zmian na skórze związanych głównie z przebytymi operacjami jak i po pewnym czasie po nich. Ważny jest tu czas, im szybciej po zabiegu pomyślisz o tym, tym lepszy rezultat osiągniesz. Pomyśl o tym jeszcze przed operacją. Cały cykl procedur odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

Z metod usuwania blizn rąk stosowanych w naszej Klinice HANDPROJECT Clinic korzysta wiele modelek, aktorów, muzyków, a nawet sportowców z bardzo dobrymi rezultatami. Sposoby usuwania blizn stają się codziennością w leczeniu, w XXI wieku i należą do przyszłości chirurgii urazowej i ortopedycznej. Nasi specjaliści to przede wszystkim lekarze chirurdzy oraz dobrzy fachowcy z bardzo dużym doświadczeniem zabiegowym i operacyjnym, z dorobkiem i tytułem naukowym. Nie są to pracownicy gabinetów kosmetycznych, gdzie można jedynie zastosować metody fizykalne, nie zaś przeprowadzić procedury medyczne i lecznicze. Nie stosujemy metod kosmetycznych takich jak peelingi enzymatyczne, mikrodermabrazja, mezoterapia, laser, ultradźwięki, jonoforeza, lecz metody lecznicze potwierdzone medycznie. Zajmujemy się jedynie profesjonalnym leczenia zmian i chorób rąk, opartym na wytycznych medycznych.

Procedura usuwania blizn przeznaczona jest dla pacjentów, którzy chcą pozbyć się nieestetycznych blizn pooperacyjnych, zarówno tuż po zabiegu, jak i po pewnym czasie po nim. Im szybciej po zabiegu pomyślisz o tym, tym lepszy rezultat osiągniesz. Pomyśl o tym jeszcze przed operacją.

Galeria zdjęć

Jeśli myślisz, że możemy Tobie w jakiś sposób pomóc…
ODWIEDŹ NAS NA: