Rejestracja telefoniczna: +48 58 354 37 71 , +48 539 913 039 kontakt@handproject.pl

Zespół Guyona

Zespół Guyona po zespole cieśni nadgarstka i rowka nerwu łokciowego jest kolejną mononeuropatią kończyny górnej, powodującą drętwienie i mrowienie palców ręki. Najskuteczniejsze leczenie zespołu kanału Guyona to leczenie zabiegowe minimalnie inwazyjne. Zespół ten może prowadzić do osłabienia sprawności ręki i zaników mięśni palca IV-tego i V-tego. Choroba ma typowe objawy, ale czasem wymaga badań dodatkowych.

Zespół Guyona

Choroba dotyczy szczególnie mężczyzn w średnim wieku, ale również sportowców. Zespół Guyona rozwija się częściej w określonych grupach zawodowych, zaś palenie tytoniu i alkohol zwiększają ryzyko jego wystąpienia. W zespole kanału Guyona występują bardzo często zaburzenia czucia opuszek palców piątego i czwartego oraz zaniki siły mięśni. Unikanie leczenia może powodować ból, a także zaniki mięśni kłębiku palca małego. Ostre objawy zespołu Guyona mogą wystąpić po złamaniu kości grochowatej lub haczykowatej lub innych urazach nadgarstka. Najczęściej choroba ma przebieg przewlekły, związany jest z powtarzanym wysiłkiem i może trwać miesiącami czy nawet latami. Przyczyny są ciężkie do ustalenia i mogą nimi być przyczyny zapalne, urazowe, RZS, amyloidoza, choroby endokrynologiczne, hemofilia, cukrzyca, otyłość. Badania dodatkowe które możemy wykonać to badanie przewodnictwa nerwowego, lub ultrasonografia. Leczenie zespołu Guyona może być zachowawcze lub operacyjne (minimalnie inwazyjne lub endoskopowe). Podjęcie leczenia we wczesnym okresie pozwala na uniknięcie poważniejszych komplikacji i ustąpienie dolegliwości.

Doktor nauk medycznych Dawid MROZIK ma wieloletnie doświadczenie w leczeniu zespołów uciskowych na poziomie nadgarstka, a leczenie zabiegowe wykonuje w HANDPROJECT Clinic w Gdańsku. Jest to procedura endoskopowa lub minimalnie inwazyjna. Dzięki proponowanym przez Klinikę mało inwazyjnym technikom z zastosowaniem jednorazowego najnowocześniejszego sprzętu medycznego uzyskano najlepsze rezultaty leczenia w trybie one day surgery.

Galeria zdjęć

Jeśli myślisz, że możemy Tobie w jakiś sposób pomóc…

ODWIEDŹ NAS NA: