Rejestracja telefoniczna: +48 58 354 37 71 , +48 539 913 039 kontakt@handproject.pl

Łokieć tenisisty

Łokieć tenisisty jest to rodzaj entezopatii powodującej ból od zewnętrznej strony łokcia. Jednymi z objawów choroby jest wrażliwość na dotyk i ból w czasie chwytania lub dźwigania przedmiotów lub prostowania łokcia.

Leczenie – łokieć tenisisty

Jest to przewlekłe zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej, zwane też łokciem tenisisty i powoduje ból zlokalizowany po zewwnętrznej stronie stawu łokciowego, a dotyczy 1-3% populacji między 35 a 54 r.ż. Po raz pierwszy opisał go dr Runge w 1873 r. Choroba najczęściej spotyka sportowców, których dyscypliny wymagają powtarzanych czynności np. rzutów piłką, dźwigania ciężarów lub wspinaczki. Dotyczyć może również osób wykonujących prace manualne, takie jak prace ogrodnicze, heblarstwo, malarstwo tłumaczy Dr n med. Dawid MROZIK – specjalista chirurgii ręki i rekonstrukcyjnej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu z HANDPROJECT Clinic w Gdańsku.

Przyczyną łokcia tenisisty jest przewlekłe przeciążanie mięśni prostowników przedramienia, czyli m.in. m. prostownika długiego i krótkiego nadgarstka, mięśnia prostownika wspólnego palców, których przyczep proksymalny jest na nadkłykciubocznym kości ramiennej. Mikrouszkodzenia w ich włóknach zaburzają strukturę kolagenową ścięgien, powodując powstanie patologicznego ukrwienia i zwiększenie wrażliwości na dotyk. W wielu przypadkach choroba może dotyczyć również nerwu promieniowego i jego ucisku, co może zakończyć się koniecznością operacji.

Zespół HANDPROJECT Clinic z Gdańska ma wieloletnie doświadczenie w leczeniu łokcia tenisisty w różnych stopniach zaawansowania z bardzo dobrymi wynikami również metodami bezoperacyjnymi.

Galeria zdjęć

Jeśli myślisz, że możemy Tobie w jakiś sposób pomóc…

ODWIEDŹ NAS NA: