Rejestracja telefoniczna: +48 58 354 37 71 , +48 539 913 039 kontakt@handproject.pl

LECZENIE KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI

Leczenie komórkami macierzystymi uzyskuje coraz większe zastosowanie w medycynie regeneracyjnej. Najnowocześniejsza procedura ich wykorzystania w regeneracji to nanotechnologia z użyciem komórek macierzystych. Zabieg ten jest najbardziej nowoczesną z technik ortopedycznych, czyli nanotransferu komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej stosowaną do tej pory jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Komórki macierzyste

„Komórki z tkanki tłuszczowej można wykorzystywać do regeneracji stawów, tkanek miękkich, mięśni, więzadeł, ścięgien, torebek stawowych, a nawet chrząstki stawowej” – tłumaczy Doktor nauk medycznych Dawid MROZIK specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chirurgii ręki i rekonstrukcyjnej.

HANDProject Clinic ma wieloletnie doświadczenie w regeneracji tkanek z użyciem komórek macierzystych pochodzenia tłuszczowego w ortopedii, chirurgii ręki oraz chirurgii urazowej.

„Od kilku lat wykonujemy zabiegi z użyciem komórek macierzystych pozyskiwanych z tkanki tłuszczowej z bardzo dobrymi rezultatami. Coraz więcej pacjentów jest zainteresowanych tą metodą leczenia. Uważam, że nawet kilka lat życia z normalną codzienną aktywnością jest znacznie cenniejsze, niż sztuczny staw”– wyjaśnia Dr. n. med. Agnieszka JACKIEWICZ – specjalista chirurgii urazowo-ortopedycznej.

Więcej na: Terapia komórkami macierzystymi dostępna w Trójmieście

„Pozyskiwanie komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej i ich przeszczep stały się obecnie niemalże standardem regeneracji stawów w ortopedii dzięki czemu można zapobiec wszczepieniu sztucznych implantów stawowych. Natomiast nanotransfer pozwala na bardziej efektywniejszy sposób leczenia tych schorzeń, a nawet regeneracji uszkodzonych tkanek miękkich jak chrząstki, mięśnie, więzadła, ścięgna, nerwy z czego bardzo często korzystają sportowcy i osoby wymagające lepszych rezultatów regeneracyjnych niż leczenie operacyjne.” – dodaje Dr n. med. Dawid MROZIK.

Komórki macierzyste uzyskane z tkanki tłuszczowej mają najwyższą jakość. Ich pozyskiwanie to separacja z tkanki tłuszczowej. Dużą rolę odgrywa tu metoda ich pobierania przy użyciu minimalnie inwazyjnego urządzenia. Obecnie jest wiele metod regeneracyjnych np. leczenie biologiczne z użyciem osocza bogatopłytkowego, a właściwie czynników płytkowych, które przez wielu są mylone z komórkami macierzystymi, a pobierane z krwi pacjenta. Jest to metoda skuteczna, ale tylko w określonych schorzeniach medycznych.

Galeria zdjęć

Jeśli myślisz, że możemy Tobie w jakiś sposób pomóc…
ODWIEDŹ NAS NA: