Rejestracja telefoniczna: +48 58 354 37 71 , +48 539 913 039 kontakt@handproject.pl

Łokieć golfisty

Łokieć golfisty jest to rodzaj entezopatii powodującej ból od wewnętrznej strony łokcia. Występuje rzadziej od łokcia tenisisty. Jednymi z objawów choroby jest wrażliwość na dotyk i ból w czasie chwytania lub dźwigania przedmiotów.

Leczenie – łokieć golfisty

Jest to przewlekłe zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej, zwane też łokciem golfisty i powoduje ból zlokalizowany po wewnętrznej stronie stawu łokciowego, a dotyczy 0,4-1,3% populacji między 40 a 50 r.ż. Po raz pierwszy chorobę opisano w XIX wieku. Najczęściej spotyka sportowców, których dyscypliny wymagają powtarzanych czynnościnp. rzutów piłką, dźwigania ciężarów lub wspinaczki. Dotyczyć może również osób wykonujących prace manualne, takie jak prace ogrodnicze, heblarstwo, malarstwo tłumaczy Dr n. med. Dawid MROZIK – specjalista chirurgii ręki i rekonstrukcyjnej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu z HANDPROJECT Clinic w Gdańsku.

Przyczyną łokcia golfisty jest przewlekłe przeciążanie mięśni zginaczy przedramienia czyli m.in. m.zginacza łokciowego i promieniowego nadgarstka, mięśnia nawrotnego obłego, których przyczep proksymalny jest na nadkłykciu przyśrodkowym kości ramiennej. Mikrouszkodzenia w ich włóknach zaburzają strukturę kolagenową ścięgien, powodując powstanie patologicznego ukrwienia i zwiększenie wrażliwości na dotyk. W wielu przypadkach choroba może dotyczyć również nerwu łokciowego i jego ucisku w rowku co może zakończyć się koniecznością operacji nerwu.

Zespół HANDPROJECT Clinic z Gdańska ma wieloletnie doświadczenie w leczeniu łokcia golfisty w różnych stopniach zaawansowania z bardzo dobrymi wynikami również metodami bezoperacyjnymi.

Galeria zdjęć

Jeśli myślisz, że możemy Tobie w jakiś sposób pomóc…

ODWIEDŹ NAS NA: