Rejestracja telefoniczna: +48 58 354 37 71 , +48 539 913 039 kontakt@handproject.pl

Choroba Dupuytrena

Choroba Dupuytrena jest chorobą genetyczną, polegającą na przebudowie i pogrubieniu tkanki podskórnej ręki. Mogą to być guzki, zgrubienia, zaciągnięcia skóry i pasma pogrubiałej tkanki na powierzchni dłoniowej i rozciągać się na palce. Powoduje to przykurczanie palców w stawach. Choroba nie dotyczy ścięgien, nerwów i naczyń, ponieważ te struktury zbudowane są z innego rodzaju kolagenu – tłumaczy Dr n med. Dawid MROZIK– specjalista chirurgii ręki i rekonstrukcyjnej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu z HANDPROJECT Clinic w Gdańsku.

Leczenie – choroba Dupuytrena

Choroba częściej dotyczy mężczyzn w wieku powyżej 40 lat, zarówno lewej jak i prawej ręki z różnym zaawansowaniem. Najczęściej zaczyna się od palca małego i czwartego. Przebieg choroby jest powolny, trudny do przewidzenia i nie ustępuje pod wpływem rehabilitacji czy środków farmakologicznych. Choroba Dupuytrena to choroba wpływająca na ręce i palce. Stopniowo może doprowadzić do przykurczu jednego lub większej liczby palców, utrudniając wykonywanie codziennych czynności, takich jak prowadzenie auta, mycie czy witanie się. Miejscowy przerost tkanki Dupuytrena może pojawić się również na rozcięgnie podeszwowym i męskich narządach rozrodczych co nie jest częstą manifestacją choroby, lecz świadczy jednak o bardziej agresywnym przebiegu choroby i jej uwarunkowaniach ogólnoustrojowych.

Zespół HANDPROJECT Clinic ma wieloletnie doświadczenie w leczeniu przykurczu Dupuytrena w różnych stopniach zaawansowania tej choroby ręki. Dr n. med. Dawid MROZIK z bardzo dobrymi wynikami przeprowadza zarówno operacyjne i bezoperacyjne leczenie przykurczu Dupuytrena metodą enzymatycznej fasciectomii z użyciem XIAPEX Collagenase.

Galeria zdjęć

Jeśli myślisz, że możemy Tobie w jakiś sposób pomóc…

ODWIEDŹ NAS NA: