Rejestracja telefoniczna: +48 58 354 37 71 , +48 539 913 039 kontakt@handproject.pl

Reumatyzm

Reumatoidalne zapalenie stawów jest jednostką chorobową z pogranicza reumatologii i ortopedii. Potocznie zwane reumatyzmem dotyczy narządu ruchu, a w szczególności stawów. Choroba ma różny przebieg i jest najczęściej leczona przez specjalistów reumatologii, natomiast jej następstwa w postaci zmian zwyrodnieniowo-zniekształcających leczone są przez specjalistów ortopedii.

Leczenie – reumatyzm

Reumatyzm jest przewlekłą chorobą zapalną dotyczącą stawów i różnych narządów. Najbardziej typowym jej objawem jest ból, sztywność oraz obrzęk stawów rąk i stóp, lecz zapalenie może dotyczyć także innych stawów. Nieleczony reumatyzm prowadzi najczęściej do zniszczenia stawów i ciężkiej niesprawności, a także do uszkodzenia wielu narządów i przedwczesnego zgonu. Wczesne zastosowanie skutecznego leczenia hamuje postęp choroby, zapobiega jej powikłaniom i umożliwia normalne funkcjonowanie.

W krajach rozwiniętych choruje na nią 1% społeczeństwa, 3 razy częściej kobiety niż mężczyźni między 30 a 50 rokiem życia. Podstawowe objawy to ból, sztywność, obrzęk tkliwość stawu na ucisk, ograniczenie ruchomość lub deformacja stawów rąk i stóp. Choroba dotyczy również wielu innych narządów. Diagnostyka opiera się na badaniach laboratoryjnych krwi oraz badaniach obrazowych.

Leczenie reumatyzmu opiera się na leczeniu farmakologicznym i rehabilitacyjnym. Obecnie jest również proponowane leczenie biologiczne, które pozwala cofnąć objawy choroby i regenerować uszkodzone stawy. Jest to nowość w leczeniu reumatyzmu i coraz wiele pacjentów korzysta z tej metody leczenia.

Galeria zdjęć

Jeśli myślisz, że możemy Tobie w jakiś sposób pomóc…

ODWIEDŹ NAS NA: