Rejestracja telefoniczna: +48 58 354 37 71 , +48 539 913 039 kontakt@handproject.pl

Źle zrośnięta kość promieniowa

W obrębie dłoni, nadgarstka i ręki znajduje się wiele różnych struktur kostnych, naczyń krwionośnych i nerwów. Praca tego zaawansowanego mechanizmu umożliwia nam sprawne wykonywanie codziennych czynności, jak i przeprowadzanie skomplikowanych, precyzyjnych działań. Niestety na skutek różnego rodzaju urazów oraz nieprawidłowych procesów związanych z gojeniem mogą wystąpić dolegliwości bólowe. Ich powodem może być źle zrośnięta kość promieniowa. Kompleksowa diagnostyka oraz leczenie w tym zakresie przeprowadzane jest w HANDPROJECT Clinic Mini Medica w Gdańsku.

Źle zrośnięta kość promieniowa – ryzyko wystąpienia i objawy

Kość promieniowa jest strukturą kostną znajdującą się na przedramieniu, która sąsiaduje z dłonią i w dystalnej części obejmuje prawie całą proksymalną powierzchnię stawową nadgarstka. Dlatego też podczas różnego rodzaju upadków i urazów mechanicznych bardzo często dochodzi do uszkodzenia właśnie tego miejsca. Zmianie ulega wówczas naturalne ułożenie dłoni, a Pacjentowi towarzyszy ból.

Niestety nie zawsze powrót do zdrowia przebiega w sposób planowy i może zdarzyć się, że u Pacjenta wystąpią problemy z ruchomością stawu, za co najczęściej odpowiada źle zrośnięta kość promieniowa. Nieodpowiednie zagojenie się może powodować ucisk na naczynia krwionośne i nerwy, co powoduje takie objawy jak osłabienie czucia w dłoni, drętwienie palców oraz ich obrzęk. Ponadto źle zrośnięta kość powoduje ból oraz problemy z ruchomością i sprawnością dłoni.

Źle zrośnięta kość – metody leczenia

Leczenie złamanej kości promieniowej bez przemieszczenia polega głównie na unieruchomieniu kończyny i podjęciu leczenia zachowawczego. Odbywa się to z pomocą opatrunku gipsowego założonego na określony przez ortopedę czas. Niestety negatywnym następstwem może być przemieszczona lub źle zrośnięta kość promieniowa, co wymaga przeprowadzenia leczenia operacyjnego. Takie działania z zastosowaniem innowacyjnych metod i specjalistycznego sprzętu przeprowadzane są przez chirurgów specjalistów w tym zakresie w HANDPROJECT Clinic Mini Medica w Gdańsku.

W przypadku, gdy u danego Pacjenta występuje złamanie kości promieniowej z przemieszczeniem, i wymagane jest leczenie operacyjne, na które składa się odpowiednie nastawienie kości, a następnie właściwa stabilizacja, czyli osteosynteza. Niekiedy może być potrzebne umieszczenie dodatkowych elementów lub usunięcie niektórych struktur z obszaru zrostu. Niestety w tym przypadku również może dojść do powikłania, jakim jest źle zrośnięta kość promieniowa. Aby tego uniknąć, warto po wystąpieniu urazu skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów i kompleksowej diagnostyki.

Istotny dla przebiegu leczenia i rekonwalescencji jest również wybór metody operacyjnej oraz wdrożenie innowacyjnych rozwiązań. Duży wybór możliwości terapeutycznych, jak i ich profesjonalne wdrożenie dostępne jest w HANDPROJECT Clinic Mini Medica w Gdańsku. To również możliwość przeprowadzenia stosownych działań w nieodległych terminach i komfortowych warunkach.

Galeria zdjęć

Jeśli myślisz, że możemy Tobie w jakiś sposób pomóc…
ODWIEDŹ NAS NA: