Rejestracja telefoniczna: +48 58 354 37 71 , +48 539 913 039 kontakt@handproject.pl

Zespół kanału łokciowego

Zespół kanału łokciowego jest często mylony przez pacjentów z zespołem rowka nerwu łokciowego. Jest to po zespole cieśni nadgarstka druga najczęstsza mononeuropatia kończyny górnej, powodującą drętwienie i mrowienie palców ręki. Najskuteczniejsze leczenie zespołu rowka nerwu łokciowego to leczenie zabiegowe minimalnie inwazyjne. Zespół ten może prowadzić do osłabienia sprawności ręki i zaników mięśni po stronie dłoniowej. Choroba ma typowe objawy i nie wymaga badań dodatkowych.

Zespół kanału łokciowego

Choroba dotyczy szczególnie mężczyzn w średnim wieku, ale również sportowców. Zespół ten rozwija się częściej w określonych grupach zawodowych, a palenie tytoniu i alkohol zwiększają ryzyko jego wystąpienia. W zespole rowka nerwu łokciowego występują bardzo często zaburzenia czucia opuszek palców piątego i czwartego oraz zaniki siły mięśni. Unikanie leczenia może powodować ból, a także zaniki mięśni kłębiku palca małego. Ostre objawy zespołu rowka nerwu łokciowego mogą wystąpić po złamaniu kości promieniowej lub ramiennej lub innych urazach łokcia. Najczęściej choroba ma przebieg przewlekły, związany jest z powtarzanym wysiłkiem i może trwać miesiącami czy nawet latami. Przyczyny są ciężkie do ustalenia i mogą nimi być przyczyny zapalne, urazowe, RZS, amyloidoza, choroby endokrynologiczne, hemofilia, cukrzyca, otyłość. Badania dodatkowektóre możemy wykonać to badanie przewodnictwa nerwowego, lub ultrasonografia. Leczenie zespołu rowka nerwu łokciowego może być zachowawcze lub operacyjne (minimalnie inwazyjne lub endoskopowe).Podjęcie leczenia we wczesnym okresie pozwala na uniknięcie poważniejszych komplikacji i ustąpienie dolegliwości.

Doktor nauk medycznych Dawid MROZIK ma wieloletnie doświadczenie w leczeniu zespołów uciskowych na poziomie łokcia, a leczenie zabiegowe wykonuje w HANDPROJECT Clinic w Gdańsku. Jest to procedura endoskopowa lub minimalnie inwazyjna. Dzięki proponowanym przez Klinikę mało inwazyjnym technikom z zastosowaniem jednorazowego najnowocześniejszego sprzętu medycznego uzyskano najlepsze rezultaty leczenia w trybie one day surgery.

Galeria zdjęć

Jeśli myślisz, że możemy Tobie w jakiś sposób pomóc…

ODWIEDŹ NAS NA: