Rejestracja telefoniczna: +48 58 354 37 71 , +48 539 913 039 kontakt@handproject.pl

Zespół cieśni nadgarstka – leczenie operacyjne małoinwazyjne

Zabieg cieśni nadgarstka

Zabiegi leczenia zespołu cieśni nadgarstka najnowocześniejszą metodą mini-inwazyjną przeprowadzają jako pierwsi na Pomorzu i jedni z nielicznych w naszym kraju specjaliści chirurgii ręki, chirurgii urazowej, ortopedii i traumatologii z HANDPROJECT CLINIC w Gdańsku – Kliniki Chirurgii Ręki

Doktor nauk medycznych Dawid MROZIK specjalista chirurgii ręki wraz ze swoim zespołem z bardzo dobrymi wynikami przeprowadza mini-inwazyjne operacyjne leczenie zespołu cieśni nadgarstka. Jest to metoda z użyciem najnowocześniejszego małoinwazyjnego jednorazowego sprzętu medycznego w znieczuleniu miejscowym po badaniu obrazowym ULTRA-sonograficznym 4K.

Zespół cieśni nadgarstka jest chorobą towarzyszącą często innym schorzeniom, polegającą najczęściej na ucisku nerwu pośrodkowego w kanale nadgarstka przez otaczające struktury. Mogą to być ścięgna, troczek zginaczy, jak również przerost błony maziowej, guzki, pasma pogrubiałej tkanki, a także fragmenty źle zrośniętej kości np. po przebytym złamaniu. Powoduje to drętwienia palców i osłabienie chwytu ręki.” – tłumaczy Dr n med. Dawid MROZIK – specjalista chirurgii ręki oraz specjalista chirurgii urazowo-ortopedycznej z HANDPROJECT Clinic w Gdańsku.

Zespół cieśni nadagarstka najczęściej dotyczy pacjentów w wieku powyżej 35 lat, zarówno lewej jak i prawej ręki z różnym stopniem zaawansowaniem. Najczęściej zaczyna się od drętwienia palca drugiego i trzeciego. Przebieg choroby jest powolny, trudny do przewidzenia i nie ustępuje pod wpływem rehabilitacji czy środków farmakologicznych. Zespół cieśni nadgarstka to choroba wpływająca na ręce i palce. Stopniowo może doprowadzić do zaników mięśni, utrudniając wykonywanie codziennych czynności takich jak czesanie się, otwieranie słoików, chwytanie przedmiotów. Miejscowy obrzęk ręki, ból i promieniowanie, świadczy o bardziej agresywnym przebiegu choroby i jej uwarunkowaniach ogólnoustrojowych.

Operacja zespołu cieśni nadgarstka

Zespół HANDPROJECT Clinic z Gdańska ma wieloletnie doświadczenie w leczeniu zespołu cieśni nadgarstka w różnych stopniach zaawansowania tej choroby ręki.

„Od wielu lat wykonujemy mini-operacyjne leczenie zespołu cieśni nadgarstka z użyciem jednorazowego sprzętu do technik mini-operacyjnych z bardzo dobrymi rezultatami. Techniki takie w leczeniu zespołu cieśni nadgarstka stają się standardem w krajach Europy Zachodniej. Cieszę się, że obecnie metody te są dostępne dla pacjentów w naszym kraju. Coraz więcej chorych z zespołem cieśni nadgarstka jest zainteresowanych tymi technikami leczenia. Jest ich kilka i gwarantują szybki powrót do sprawności. Z uwagi na niewspółmierne korzyści tych metod leczenia zespołu cieśni nadgarstka mamy pacjentów z całego kraju, a nawet z za granicy” – wyjaśnia Dr n med. Dawid MROZIK.

Ośrodek HANDPROJECT Clinic jest jednym z niewielu ośrodków w naszym kraju przeprowadzających procedury mini-operacyjnego leczenia wielu chorób ręki w warunkach ambulatoryjnych bez konieczności pobytu w szpitalu. Doktor nauk medycznych Dawid MROZIK jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki i członkiem Międzynarodowej i Europejskiej Federacji Towarzystw Chirurgii Ręki (International and European Federation of Societes for Surgery of the Hand) oraz posiada bardzo duże doświadczenie w mini-inwazyjnym leczeniu zespołu cieśni nadgarstka, które zdobywał w renomowanych ośrodkach zagranicznych. Cała procedura wykonywana jest pod nadzorem dwóch specjalistów chirurgii ręki i ortopedii z doktoratem.

„Wybór mini-inwazyjnej metody leczenia zespołu cieśni nadgarstka musi być bezwzględnie skonsultowany ze specjalistą chirurgii ręki, mającym duże doświadczenie w przeprowadzaniu takich procedur. Jest to wysokospecjalistyczne leczenie mini-inwazyjne. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz stosowanym technikom terapia nie wymaga pobytu nocnego w Klinice, a po zabiegu zespołu cieśni nadgarstka pacjenci mogą udać się do domu” – dodaje Dr n med. Dawid MROZIK.

Klinika Chirurgii Ręki HANDPROJECT Clinic jest jako jedna z nielicznych w naszym kraju rekomendowana w leczeniu zespołu cieśni nadgarstka metodami mini-operacyjnymi. Leczenie mini-operacyjne zespołu cieśni jest obecnie najnowocześniejszą metodą postępowania w chirurgii ręki. Jest standardem w krajach Europy Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych. Zabieg zespołu cieśni nadgarstka z użyciem jednorazowego sprzętu medycznego i odpowiedniej techniki jest bardzo krótki oraz bezbolesny. Po leczeniu zazwyczaj nie jest wymagany program rehabilitacji.

Więcej informacji o mini-inwazyjnym leczeniu zespołu cieśni można uzyskać podczas konsultacji specjalistycznej lub na stronach:

www.handproject.pl

www.chirurgrekigdansk.pl

© Copyright by HANDPROJECT Clinic

Galeria zdjęć

Jeśli myślisz, że możemy Tobie w jakiś sposób pomóc…

ODWIEDŹ NAS NA: