Rejestracja telefoniczna: +48 58 354 37 71 , +48 539 913 039 kontakt@handproject.pl

Zerwanie ścięgna prostownika palców

Ścięgna prostowniki to struktury anatomiczne umiejscowione na grzbietowej stronie ręki i przedramienia. Ich zadaniem jest prostowanie nadgarstka i palców. Wszelkie urazy mechaniczne, choroby i uszkodzenia tych struktur powodują, że utrudnione lub niemożliwe staje się wyprostowanie palca, co wymaga jak najszybszej diagnostyki i wdrożenia odpowiednich działań. Stosownymi badaniami i działaniami w tym zakresie zajmuje się HANDPROJECT Clinic w Gdańsku.

Zerwanie ścięgna prostownika palców – objawy

Zerwanie ścięgna prostownika kciuka, jak i pozostałych palców można stosunkowo łatwo rozpoznać. Przypadłość ta objawia się wyraźnie zmniejszoną sprawnością w zakresie prostowania danego palca. Możliwa jest również całkowita niemożność wyprostowania. Tuż po doznaniu urazu dostrzegalne jest też samoistne opadanie palca. Charakterystyczne objawy mogą również wystąpić dopiero po kilku dniach.

Zerwanie ścięgna prostownika palca może ponadto objawiać się takimi symptomami jak obrzęk, trudności w poruszaniu sąsiednimi stawami i nadgarstkiem, mrowienie i drętwienie czy zaburzenia czucia w okolicy uszkodzenia. W miejscu doznania urazu występuje też ból, a niekiedy dostrzegalny jest także krwiak i wyczuwalny bywa ubytek ścięgna lub zmiany w obrębie płytki paznokciowej.

Jakie postaci może przybierać zerwane ścięgno prostownika palca?

Zerwanie ścięgna prostownika palca w zależności od miejsca urazu w dłoni może mieć różne formy i objawiać się różnymi deformacjami, takimi jak:

  • palec butonierkowaty,
  • palec łabędziej szyjki,
  • palec młotkowaty,
  • palec młoteczkowaty,
  • podłużne rozerwanie ścięgien.

Takie przypadki wymagają interwencji specjalistycznej w postaci zabiegów inwazyjnych lub małoinwazyjnych, które wykonywane są w HANDPROJECT Clinic w Gdańsku.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń i technologii leczenie zerwania ścięgna prostownika palców odbywa się z zachowaniem możliwie najmniejszego ryzyka zabiegowego, zastosowaniem najmniejszej wymaganej inwazyjności i z wykorzystaniem metod innowacyjnych w zakresie chirurgii ręki. HANDPROJECT Clinic to gwarancja kompleksowej opieki przed i pozabiegowej, pełnej diagnostyki oraz przeprowadzenia leczenia przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę medyczną.

Zerwanie ścięgna prostownika – leczenie w HANDPROJECT Clinic

Zerwane ścięgno w ręce, a zwłaszcza w obrębie palców wymaga jak najszybszej konsultacji lekarskiej i podjęcia specjalistycznych działań. Im dłuższe zwlekanie z wykonaniem badań, tym większe ryzyko wystąpienia trwałych uszkodzeń oraz uciążliwych powikłań i deformacji. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego w naszej placówce uzyskają Państwo niemal natychmiastową pomoc bez długiego oczekiwania na termin wizyty, co mogłoby niekorzystnie odbić się na całym procesie leczenia danego schorzenia.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z zakresem działań prowadzonych przez HANDPROJECT Clinic w Gdańsku. Chętnie odpowiemy szczegółowo na wszystkie Państwa pytania odnośnie do diagnostyki i leczenia dolegliwości związanych z zerwaniem ścięgna prostownika. Umówimy też dogodny termin konsultacji lekarskiej, badań specjalistycznych oraz zabiegu, który wykona nasz zespół lekarski.

 

Galeria zdjęć

Jeśli myślisz, że możemy Tobie w jakiś sposób pomóc…
ODWIEDŹ NAS NA: