Rejestracja telefoniczna: +48 58 354 37 71 , +48 539 913 039 kontakt@handproject.pl

Ucisk nerwu łokciowego

Ucisk nerwu łokciowego to schorzenie zaliczane do grupy neuropatii uciskowych. W tego typu chorobach dochodzi do uszkodzeń nerwów, których zadaniem jest przewodzenie impulsów nerwowych. Dzieje się tak m.in. na skutek ucisków, urazów czy złamań kości. Kompleksową diagnostykę oraz leczenie ucisku na nerw łokciowy oferuje HANDPROJECT Clinic Minimedica w Gdańsku.

Ucisk nerwu łokciowego – jak objawia się ta przypadłość?

Ucisk nerwu łokciowego określany jest również jako zespół kanału nerwu łokciowego i stanowi jedną z najczęściej występujących neuropatii uciskowych. Schorzenie to występuje głównie u mężczyzn i dotyka najczęściej osób dorosłych.

Wśród charakterystycznych objawów, jakie wyróżniają ucisk na nerw łokciowy, można wskazać pieczenie, drętwienie i mrowienie w okolicy palca serdecznego oraz małego. Ponadto często towarzyszy im ból w okolicy łokcia, który szczególnie doskwiera w nocy. Zaawansowana postać schorzenia powoduje, że Pacjent odczuwa wyraźne osłabienie mięśni dłoni, co często prowadzi do zaburzeń ruchomości nadgarstka i palców. Dosyć często pojawiają się również zaniki mięśni.

Ucisk na nerw łokciowy – przyczyny

Ucisk nerwu łokciowego najczęściej pojawia się na skutek nieprawidłowości strukturalnych powodujących zaburzenia przewodnictwa nerwowego na poziomie przewężeń anatomicznyche, takich jak np. kanał łokciowy. W tego typu miejscach nerwy biegną w bliskim sąsiedztwie więzadeł oraz kości.

Ponadto ucisk na nerw łokciowy może wystąpić w wyniku doznanego urazu, zmian zwyrodnieniowych, stanów zapalnych, koślawości łokcia czy wrodzonych podwichnięć stawu łokciowego. Na obecność schorzenia szczególnie podatne są również osoby pracujące w zawodach wymagających częstego zginania i prostowania stawu łokciowego.

Jak wyleczyć ucisk na nerw łokciowy?

W leczeniu ucisku na nerw łokciowy niezwykle ważna jest dokładna diagnostyka i wykonanie szczegółowych badań oraz wykluczenie występowania innych możliwych schorzeń. Następnie wykonywane jest operacyjne uwolnienie nerwu z ucisku.

Takie działania wymagają dokładnego zaplanowania i dopasowania metody leczenia do potrzeb i stanu Pacjenta. Innowacyjne i zaawansowane technologie w leczeniu ucisku nerwu łokciowego oferuje HANDPROJECT Clinic Minimedica w Gdańsku.

Galeria zdjęć

Jeśli myślisz, że możemy Tobie w jakiś sposób pomóc…
ODWIEDŹ NAS NA: