Rejestracja telefoniczna: +48 58 354 37 71 , +48 539 913 039 kontakt@handproject.pl

Regeneracja nerwów

Nerwy to niezwykle ważne struktury występujące w całym naszym organizmie. Niektóre z nich jednak pełnią wyjątkowo ważne funkcje, dzięki którym możemy nie tylko odbierać różnego rodzaju bodźce, ale też poruszać ciałem. Tak jest w przypadku palców, dłoni i łokci. Niestety na skutek różnego rodzaju urazów, zaburzeń i schorzeń nerwów może dochodzić do dysfunkcji, w wyniku których niezbędna bywa regeneracja nerwów lub nawet ich operacyjne odtworzenie. Takie działania oferuje HANDPROJECT Clinic w Gdańsku.

Uszkodzenia nerwów w obrębie ręki – jakie mogą być ich przyczyny?

Regeneracja nerwów palców czy też ich rekonstrukcje, a także regeneracja nerwu łokciowego to działania, które wykonywane są w przypadkach, gdy doszło do dysfunkcji czuciowych i ruchowych w obszarach zaopatrywanych przez te nerwy. Do takiej sytuacji dochodzi niekiedy na skutek różnych przyczyn, wśród których można wymienić m.in. starzenie się organizmu, występowanie różnych chorób, niedobory witamin czy przyjmowanie niektórych leków.
Stosunkowo często też regeneracja nerwów może być przeprowadzana w związku z wystąpieniem dysfunkcji spowodowanych nadmiernym uciskiem. Dochodzi do tego np. po noszeniu zbyt ciasnego opatrunku gipsowego. Regeneracja nerwu łokciowego przeprowadzana jest też u osób, które cierpią na:

  • zespół kanału łokciowego,
  • ucisk nerwu współistniejący z koślawością łokcia,
  • konsekwencje złamań oraz urazów,
  • borykają się z przeciążeniami kończyny.

Przyczyną problemów z nerwami obwodowymi bywa również reumatoidalne zapalenie stawów. Leczenie uszkodzeń nerwów przeprowadzane jest natomiast najczęściej w przypadku występowania takich schorzeń jak zespół cieśni nadgarstka, zespół międzykostny przedni, czy zespół mięśnia nawrotnego obłego. Natomiast wskazaniem do regeneracji nerwów mogą być wszelkie inne choroby, których następstwem są zaburzenia czuciowe i ruchowe występujące w określonych obszarach unerwienia.

Regeneracja nerwów – objawy świadczące o dysfunkcji

Procedury regeneracji nerwów mogą być czasami działaniami proponowanymi szczególnie w sytuacjach, kiedy Pacjent odczuwa:
uczucie pieczenia, drętwienie i mrowienie w obrębie ręki,

  • ból w okolicy nadgarstka, łokcia, ale i całej ręki,
  • obniżenie koordynacji ruchowej prowadzące do potrącania przedmiotów czy upuszczenia szklanek lub kubków,
  • występowanie częstszych zranień w związku z brakiem odczuwania dolegliwości bólowych i zmniejszonej reakcji na bodźce bólowe.

Regeneracja nerwów – kiedy skorzystać z pomocy specjalisty?

Właściwe funkcjonowanie nerwów jest kluczowe dla zachowania czucia i pełnej sprawności kończyny. Dlatego w przypadku dostrzeżenia powyższych objawów warto skorzystać z pomocy doświadczonego specjalisty, który przeprowadzi dokładną diagnostykę i oceni stan poszczególnych nerwów.

W przypadku połączeń nerwowych i okolicznych struktur bardzo ważny jest czas, a o formie skutecznego leczenia decyduje zazwyczaj stopień zaawansowania schorzenia. W łagodnych stanach może wystarczyć rehabilitacja. W poważniejszych przypadkach znajduje zastosowanie regeneracja nerwów, a także rekonstrukcja nerwów. Tego typu działania z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii przeprowadza wykwalifikowany zespół doświadczonych specjalistów chirurgii w HANDPROJECT Clinic w Gdańsku.

Galeria zdjęć

Jeśli myślisz, że możemy Tobie w jakiś sposób pomóc…
ODWIEDŹ NAS NA: