Rejestracja telefoniczna: +48 58 354 37 71 , +48 539 913 039 kontakt@handproject.pl

Mikrochirurgiczne rekonstrukcje nerwów

Różnego rodzaju urazy kończyn górnych, powikłania po nich, a także choroby i schorzenia współistniejące mogą doprowadzić do problemów z ruchomością i deficytem czuciowym w obrębie ręki. Aby móc przywrócić sprawność i zdolność do wykonywania codziennych czynności, niezbędna bywa rekonstrukcja nerwu obwodowego kończyny górnej. Kompleksowe działania chirurgiczne poprzedzone szczegółową diagnostyką oferuje HANDPROJECT Clinic Minimedica w Gdańsku.

Kiedy potrzebna jest rekonstrukcja nerwu kończyny górnej?

Uszkodzenia nerwów w kończynach górnych mogą prowadzić do znacznych utrudnień w codziennym funkcjonowaniu, a z czasem także do nieodwracalnych zmian w tym obszarze. Brak interwencji specjalistycznej prowadzi do pogłębiania się problemu, włącznie z zanikiem całych grup mięśniowych. Niekiedy może też dojść do wytworzenia nerwiaka, będącego źródłem silnych dolegliwości bólowych.

Aby zapobiec rozwojowi następstw uszkodzenia nerwu i przywrócić sprawność ręki, niezbędne jest zastosowanie leczenia chirurgicznego, czyli rekonstrukcja nerwu. Zakres i rodzaj działań ściśle zależy od poziomu zaawansowania zmian u danego Pacjenta. Na ostateczny rezultat wpływa też wiek oraz obecność innych dolegliwości i chorób. Im szybsza interwencja i wcześniejsze podjęcie działań, tym większe szanse na uzyskanie zadowalających efektów i pełen powrót do zdrowia.

 

Na czym polega rekonstrukcja nerwu?

Mikrochirurgiczne rekonstrukcje nerwów polegają na zastosowaniu specjalistycznych urządzeń i innowacyjnych technologii, a także mikroskopu operacyjnego i technik mikrochirurgicznych. Tego typu operacje przeprowadzane są w HANDPROJECT Clinic Minimedica w Gdańsku przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów i często są zabiegami wieloetapowymi.

W zależności od indywidualnego przypadku Pacjenta stosuje się zespolenia nerwów, przeszczepy tych struktur oraz wykorzystuje nowoczesne rozwiązania stymulujące regenerację i mikrochirurgiczne rekonstrukcje nerwów.

 

Konsultacja

Zapraszamy do kontaktu i skonsultowania danego problemu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy dogodny termin wizyty.

Galeria zdjęć

Jeśli myślisz, że możemy Tobie w jakiś sposób pomóc…
ODWIEDŹ NAS NA: