Rejestracja telefoniczna: +48 58 354 37 71 , +48 539 913 039 kontakt@handproject.pl

Leczenie przykurczu Dupuytrena bez operacji

Jako pierwsi na Pomorzu i jedni z nielicznych w naszym kraju specjaliści chirurgii ręki i rekonstrukcyjnej, chirurgii urazowej, ortopedii i traumatologii z HANDPROJECT CLINIC w Gdańsku przeprowadzają zabiegi najnowocześniejszą metodą bezoperacyjnego leczenia przykurczu palców ręki – przykurczu Dupuytrena.

Doktor nauk medycznych Dawid MROZIK wraz ze swoim zespołem z bardzo dobrymi wynikami przeprowadza bezoperacyjne leczenie przykurczu ręki tzw. choroby Dupuytrena. Jest to metoda nieoperacyjna enzymatycznej fasciectomii w leczenia przykurczu palców ręki – przykurczu Dupuytrena z użyciem kolagenazy.

Choroba Dupuytrena jest chorobą genetyczną, polegającą na przebudowie i pogrubieniu tkanki podskórnej ręki. Mogą to być guzki, zgrubienia, zaciągnięcia skóry i pasma pogrubiałej tkanki na powierzchni dłoniowej i rozciągać się mogą na palce. Powoduje to przykurczanie palców w stawach. Choroba nie dotyczy ścięgien, nerwów i naczyń, ponieważ te struktury zbudowane są z innego rodzaju kolagenu.” – tłumaczy Dr n med. Dawid MROZIK – specjalista chirurgii ręki i rekonstrukcyjnej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, specjalista chirurgii urazowo-ortopedycznej z HANDPRPJECT Clinic w Gdańsku.

Przykurcz Dupuytrena – kogo dotyczy?

Choroba Dupuytrena częściej dotyczy mężczyzn w wieku powyżej 40 lat, zarówno lewej jak i prawej ręki z różnym zaawansowaniem. Najczęściej zaczyna się od palca małego i czwartego. Przebieg choroby jest powolny, trudny do przewidzenia i nie ustępuje pod wpływem rehabilitacji czy środków farmakologicznych. Choroba Dupuytrena to choroba wpływająca na ręce i palce. Stopniowo może doprowadzić do przykurczu jednego lub większej liczby palców, utrudniając wykonywanie codziennych czynności, takich jak prowadzenie auta, mycie czy witanie się. Miejscowy przerost tkanki Dupuytrena może pojawić się również na rozcięgnie podeszwowym i męskich narządach rozrodczych co nie jest częstą manifestacją choroby, lecz świadczy jednak o bardziej agresywnym przebiegu choroby i jej uwarunkowaniach ogólnoustrojowych.

Zespół HANDPROJECT Clinic z Gdańska ma wieloletnie doświadczenie w leczeniu przykurczu Dupuytrena w różnych stopniach zaawansowania tej choroby ręki.

„Od wielu lat wykonujemy bezoperacyjne zabiegi przy pomocy enzymatycznej fasciectomii z użyciem enzymu kolagenazy z bardzo dobrymi rezultatami. Lek nie był dostępny do tej pory w Polsce i wykonywaliśmy takie procedury za granicą. Cieszę się, że obecnie metoda ta jest dostępna dla pacjentów w naszym kraju. Coraz więcej chorych jest zainteresowanych tą techniką leczenia. Jeśli miałbym przykurcz Dupuytrena bez wahania chciałbym mieć leczenie bezoperacyjne z uwagi na niewspółmierne korzyści tej metody” – wyjaśnia Dr n med. Dawid MROZIK.

Ośrodek HANDPROJECT Clinic jest jednym z niewielu ośrodków w naszym kraju przeprowadzających takie procedury. Doktor nauk medycznych Dawid MROZIK jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki i członkiem International and European Federation of Societes for Surgery of the Hand oraz posiada bardzo duże doświadczenie w odpowiednim podawaniu preparatu, które zdobywał w renomowanych ośrodkach zagranicznych.

„Wybór takiej metody leczenia musi być bezwzględnie skonsultowany ze specjalistą chirurgii ręki, mającym duże doświadczenie w przeprowadzaniu takich procedur. Jest to wysokospecjalistyczne leczenie enzymatyczne i wymaga przebycia wielu szkoleń zagranicznych potwierdzonych certyfikatami międzynarodowymi. Terapia nie wymaga pobytu nocnego w Klinice, po opuszczeniu gabinetu pacjenci mogą poświęcić czas na zapoznanie się z atrakcjami miasta” – dodaje Dr n med. Dawid MROZIK

Leczenie przykurczu Dupuytrena – leczenie bezoperacyjne

Klinika Chirurgii Ręki HANDPROJECT Clinic jest jako jedna z nielicznych rekomendowana w leczeniu przykurczu Dupuytrena w naszym kraju. Więcej na: Porozmawiaj z ekspertem. Leczenie bezoperacyjne choroby Dupuytrena jest obecnie najnowocześniejszą metodą postępowania w chirurgii ręki. Jest standardem w krajach Europy Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych. Zabieg z użyciem enzymu kolagenazy jest nowoczesną metodą nieoperacyjnego leczenia przykurczu Dupuytrena. Poprzez wstrzyknięcie enzymu (kolagenazy) bezpośrednio do chorej tkanki dochodzi do rozpuszczenia pasm łącznotkankowych. Następnie po minimum 24 godzinach uzyskujemy wyprost palców. Substancja musi być podana przez osobę uprawnioną, specjalistę wyszkolonego w chirurgii ręki i leczeniu tym preparatem. Korzyścią tej metody jest uniknięcie blizny pooperacyjnej po stronie dłoniowej, krótszy okres hospitalizacji i rekonwalescencji oraz najkrótszy okres do pełnego powrotu do zdrowia. Podanie preparatu nie wymaga użycia znieczulenia splotu ramiennego, a jedynie miejscowego znieczulenia skóry. Po leczeniu zazwyczaj nie jest wymagany program rehabilitacji. Niestety nie wszystkie postacie choroby Dupuytrena nadają się na leczenie farmakologiczne tą metodą.

Więcej informacji można uzyskać na stronach:

www.handproject.pl

www.chirurgrekigdansk.pl
www.kolagenaza.pl

© Copyright by HANDPROJECT Clinic

Galeria zdjęć

Jeśli myślisz, że możemy Tobie w jakiś sposób pomóc…

ODWIEDŹ NAS NA: