Rejestracja telefoniczna: +48 58 354 37 71 , +48 539 913 039 kontakt@handproject.pl

Chirurgia nadgarstka

Nadgarstek to jedno z miejsc w naszym ciele, w którego obrębie znajduje się wyjątkowo dużo różnego rodzaju struktur o skomplikowanym połączeniu. Ponadto ze względu na umiejscowienie i funkcjonalność nadgarstka obszar ten często narażony jest na urazy mechaniczne oraz schorzenia związane wraz z wiekiem czy chorobami współistniejącymi. Wówczas niezbędna w leczeniu bywa chirurgia nadgarstka. Gdańsk to miasto, w którym swoją siedzibę ma specjalistyczna placówka HANDPROJECT Clinic specjalizująca się w leczeniu wszelkich schorzeń ręki, w tym nadgarstka.

Kiedy potrzebna jest chirurgia nadgarstka?

W leczeniu różnego rodzaju przypadłości w rejonie nadgarstka w pierwszej kolejności stosuje się leczenie zachowawcze oraz działania z zakresu szeroko rozumianej rehabilitacji. Nie zawsze jednak możliwe jest pozbycie się danego problemu lub stan Pacjenta jest na tyle zaawansowany, że niezbędne jest wykonanie działań inwazyjnych. Wówczas specjalista od nadgarstka podejmuje czynności z zakresu chirurgii.

Najczęściej chirurgia nadgarstka niezbędna jest w przypadku nieprawidłowych zrostów po kontuzjach i przebytych urazach, na skutek zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych, uszkodzenia nerwów czy ścięgien. O konieczności wykonania zabiegu w konkretnym przypadku decyduje chirurg na podstawie przeprowadzonej wcześniej diagnostyki.

 

Chirurgia nadgarstka w Gdańsku – jakimi problemami się zajmujemy?

Chirurgia nadgarstka w HANDPROJECT Clinic w Gdańsku to specjalistyczne zabiegi przeprowadzane zarówno w obrębie samego nadgarstka, jak i okolicznych struktur bezpośrednio z nim związanych. Zajmujemy się kompleksowym leczeniem takich przypadłości jak:

 • zespół cieśni nadgarstka,
 • choroba de Quervain,
 • zespół kanału Guyona,
 • ganglion nadgarstka,
 • chondromalacja i uszkodzenia chrząstki stawowej,
 • uszkodzenie chrząstki trójkątnej,
 • niestabilność nadgarstka,
 • złamania kości nadgarstka,
 • nieprawidłowe zrosty,
 • stawy rzekome,
 • zmiany zwyrodnieniowe nadgarstka,
 • guzy nadgarstka,
 • stany zapalne nadgarstka.

W ramach leczenia powyższych przypadłości prowadzone jest leczenie małoinwazyjne, jak i chirurgia nadgarstka. Trójmiasto i HANDPROJECT Clinic to m.in. takie procedury jak osteotomie, artrodezy, 4 corner fusion, mikrochirurgia, przeszczepy i rekonstrukcje poszczególnych struktur oraz inne zaawansowane techniki dobierane indywidualnie do potrzeb danego Pacjenta.

Dlaczego chirurgia nadgarstka w Trójmieście to dobry wybór?

HANDPROJECT Clinic w Gdańsku to wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści od nadgarstka, którzy specjalizują się zarówno w rutynowych zabiegach, jak i skomplikowanych operacjach ręki. W naszej placówce podczas diagnostyki oraz leczenia stosuje się najnowocześniejsze metody i techniki zabiegowe, oraz innowacyjny sprzęt, dzięki któremu przeprowadzane działania są precyzyjne i umożliwiają przeprowadzenie działań medycznych na najwyższym poziomie.

Ponadto HANDPROJECT Clinic to możliwość umówienia się na konsultację w nieodległych terminach i odbycia spotkania w komfortowych wnętrzach To również gwarancja odbycia wizyty, jak i całego leczenia w przyjaznej atmosferze.

Galeria zdjęć

Jeśli myślisz, że możemy Tobie w jakiś sposób pomóc…
ODWIEDŹ NAS NA: