Rejestracja telefoniczna: +48 58 354 37 71 , +48 539 913 039 kontakt@handproject.pl

Ból stawów dłoni

Każdego dnia dłonie narażone są na liczne przeciążenia, dolegliwości bólowe oraz urazy, które w wielu przypadkach wymagają specjalistycznej interwencji i zaawansowanego leczenia. Często występujące na co dzień bóle stawów rąk są bagatelizowane lub leczone doraźnie domowymi sposobami i różnego rodzaju żelami, co przynosi jedynie chwilową ulgę. Tymczasem w zażegnaniu problemu kluczowe jest poznanie jego przyczyny. Kompleksową diagnostykę oraz leczenie schorzeń wywołujących ból stawów dłoni oferuje HANDPROJECT Clinic w Gdańsku.

Bolące stawy dłoni – jakie objawy im towarzyszą?

Ręka zbudowana jest z dwudziestu siedmiu kości, które połączone są stawami. W tym regionie ciała można wyróżnić nadgarstek, śródręcze i palce. Na skutek zmian zwyrodnieniowych, ale też przeciążeń, stłuczeń, urazów, czy różnych chorób współistniejących może pojawić się ból stawów dłoni wymagający diagnostyki i właściwego leczenia.

Poza dolegliwościami bólowymi w rejonie stawów często Pacjentom towarzyszą także inne charakterystyczne objawy. To najczęściej obrzęk, krwiak, drętwienie i mrowienie części dłoni, problem z wykonywaniem określonych ruchów czy zaczerwienienie skóry w okolicy stawu. Występowanie tego typu symptomów ściśle zależy od przyczyny, która wywołała ból stawów dłoni.

Jakie mogą być przyczyny bólu stawów dłoni?

Ból stawów palców dłoni, czy też bóle w obrębie stawu łokciowego i okolic ścięgien mogą być spowodowane różnymi przyczynami. Bolące stawy dłoni pojawiają się zarówno u osób starszych, jak i młodych. Występują nagle lub narastają stopniowo. Przyczyną bólów w stawach dłoni mogą być m.in.:

  • urazy ręki, takie jak zwichnięcia, skręcenia i złamania,
  • zwyrodnienia stawów,
  • reumatoidalne zapalenie stawów,
  • nerwobóle,
  • zespół cieśni nadgarstka,
  • fibromialgia,
  • stan zapalny.

Bóle stawów w rękach bywają też następstwem kilku różnych dolegliwości występujących jednocześnie. Aby pozbyć się bólu i utrudnień, niezbędna jest szczegółowa diagnostyka, wykonanie zleconych badań i zastosowanie specjalistycznego leczenia, które oferuje HANDPROJECT Clinic w Gdańsku.

Ból stawów dłoni – metody leczenia

W ramach leczenia bolących stawów palców, dłoni, nadgarstka czy łokcia w HANDPROJECT Clinic przeprowadzana jest kompleksowa diagnostyka, badanie i leczenie z wykorzystaniem metod małoinwazyjnych, jak i bardziej zaawansowanych – specjalistycznych. Bóle stawów w dłoniach i wywołujące je schorzenia leczone są również zabiegami innowacyjnymi m.in. z wykorzystaniem komórek macierzystych, metod regeneracyjnych odbudowujących uszkodzone struktury, przyspieszającymi zrost kości czy regeneracyjnymi skóry rąk i chrząstki stawowej.

W ramach podejmowanych działań stosowane są innowacyjne i zaawansowane technologie, a ból stawów dłoni poddawany jest diagnozie i leczeniu przez zespół doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów w zakresie chirurgii ręki. HANDPROJECT Clinic to gwarancja kompleksowego podejścia i zastosowania możliwie najkorzystniejszej terapii w odniesieniu do indywidualnego przypadku i historii choroby każdego Pacjenta.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą HANDPROJECT Clinic oraz kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i umówimy dogodny termin konsultacji ze specjalistą.

Galeria zdjęć

Jeśli myślisz, że możemy Tobie w jakiś sposób pomóc…
ODWIEDŹ NAS NA: