Rejestracja telefoniczna: +48 58 354 37 71 , +48 539 913 039 kontakt@handproject.pl

Badanie ultrasonograficzne (USG) i zdjęcia rentgenowskie (RTG) podczas jednej wizyty

Sprawna i szybka diagnostyka obrazowa jak badanie USG lub zdjęcie rentgenowskie znacznie przyspieszają proces leczenia pacjenta i postawienia rozpoznania. Skuteczność leczenia zależy od specjalisty, który ma dostęp do szybkiej diagnostyki i badania.

Klinika Chirurgii Ręki HANDPROJECT Clinic w Gdańsku jako druga placówka w Europie i pierwsza w Polsce dzięki współpracy z wiodącymi światowymi firmami dostarczającymi najnowocześniejszych technologii i rozwiązań w obrazowaniu RTG i USG dysponuje możliwością wykonywania najmniej inwazyjnych i najszybszych zdjęć rentgenowskich oraz badania USG.

Szybka diagnostyka USG i rentgenowska to to obecnie standard i podstawa w skutecznym leczeniu naszych pacjentów w Gdańsku. HANDPROJECT Clinic – Klinika Chirurgii Ręki w Gdańsku to zespół specjalistów chirurgii ręki, specjalistów ortopedii i traumatologii oraz specjalistów chirurgii ogólnej, zapewniający szybką diagnostykę i skuteczne leczenie chorób narządu ruchu (złamań, zmian zwyrodnieniowych, uszkodzeń stawów i kości, zmian przeciążeniowych, urazów). Nasi specjaliści mają wieloletnie doświadczenie diagnostyczno-zabiegowe oraz tytuły naukowe. Jako pracownicy naukowi mają dostęp do najnowszych technologii obrazowania stosowanych w chirurgii ręki i chirurgii urazowo-ortopedycznej z innych krajów.

Dobry specjalista chirurgii ręki i ortopedii w swojej pracy potrzebuje sprawnej i szybkiej diagnostyki obrazowej. W naszej Klinice Chirurgii Ręki w Gdańsku na miejscu można wykonać szybkie USG i RTG narządu ruchu. Dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi medycznemu i najmniej inwazyjnym metodom leczniczym, którymi dysponuje HANDPROJECT Clinic na miejscu bez zbędnego oczekiwania i umawiania wizyt w innych placówkach można wykonać diagnostykę USG i zdjęcia rentgenowskie:

Badanie USG:

 • USG ręki (badanie ultrasonograficzne ręki, śródręcza, palców)
 • USG nadgarstka (badanie ultrasonograficzne nadgarstka)
 • USG łokcia (badanie ultrasonograficzne stawu łokciowego)
 • USG barku (badanie ultrasonograficzne stawu ramiennego, stawu barkowo-obojczykowego)
 • USG stopy (badanie ultrasonograficzne stopy, śródstopia, palców)
 • USG stawu skokowego (badanie ultrasonograficzne stawu skokowego i kostek)
 • USG kolana (badanie ultrasonograficzne stawu kolanowego)
 • USG biodra (badanie ultrasonograficzne stawu biodrowego)
 • USG kręgosłupa
 • USG ścięgien, USG mięśni, USG więzadeł

Zdjęcie RTG:

 • rentgen ręki (RTG ręki, śródręcza, palców)
 • rentgen nadgarstka (RTG nadgarstka)
 • rentgen łokcia (RTG stawu łokciowego)
 • rentgen barku (RTG stawu ramiennego)
 • rentgen stopy (RTG stopy, śródstopia, palców)
 • rentgen stawu skokowego (RTG stawu skokowego i kostek)
 • rentgen kolana (RTG stawu kolanowego)
 • rentgen biodra (RTG stawu biodrowego)
 • rentgen kręgosłupa
 • rentgen kości przedramienia (RTG kości promieniowej i łokciowej), ramienia (RTG kości ramiennej), podudzia (RTG kości piszczelowej i strzałkowej) i uda (RTG kości udowej)
 • rentgen miednicy

Diagnostyka USG w HANDPROJECT Clinic w Gdańsku wykonywana jest na miejscu bez zapisywania się w kolejki oraz oczekiwania na badanie w innym ośrodku. Podczas jednej wizyty można wykonać niezbędne badania obrazowe oraz umówić od razu konsultację u specjalisty.

„W czasie konsultacji chirurga ręki lub konsultacji ortopedycznej wielu pacjentów otrzymuje skierowanie na badanie USG lub RTG. Jest to pewne utrudnienie i wymaga dalszego szukania miejsca, umawiania się na badania obrazowe, a następnie umawiania kolejnej wizyty w gabinecie, co wydłuża czas i koszty dla pacjenta. U nas na miejscu można wykonać niezbędną diagnostykę obrazową oraz uzyskać poradę specjalisty chirurga ręki i specjalisty ortopedy. Dzięki dostępowi do najnowocześniejszego sprzętu medycznego i multidyscyplinarnemu zespołowi specjalistów zapewniamy szybką, sprawną diagnostykę oraz proponujemy od razu konsultację specjalistyczną chirurga ręki i ortopedy. Naszym celem jest, aby pacjent w czasie jednej wizyty miał wykonaną pełną diagnostykę oraz postawione rozpoznanie wraz z odpowiednim leczeniem” – wyjaśnia Dr n. med. Dawid Mrozik specjalista chirurgii ręki i ortopedii z Kliniki Chirurgii Ręki w Gdańsku.

W Klinice Chirurgii Ręki w Gdańsku HANDPROJECT Clinic pełna diagnostyka obrazowa: badanie ultrasonograficzne oraz zdjęcia rentgenowskie dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi wykonywane są w trybie szybkim. Co więcej nasi pacjenci mogą od razu na miejscu po uzyskaniu wyniku badania ultrasonograficznego lub rentgenowskiego, nie czekając skonsultować je podczas wizyty z lekarzem specjalistą. Dzięki szybkiej i sprawnej diagnostyce uzyskują rozpoznanie i dalsze postępowanie, co skraca czas leczenia i zmniejsza koszty dla pacjenta. Badania USG i RTG wykonywane są przez specjalistę chirurga co pozwala ukierunkować badanie na diagnozowane schorzenie. Wielu pacjentom zależy na czasie, a sprawne przeprowadzenie diagnostyki obrazowej (badanie USG i badania rentgenowskie) pozwalają zaplanować odpowiednie leczenie. Badanie ultrasonograficzne dynamiczne 4K wykonywane przez specjalistę chirurgii ręki lub ortopedę pozwala w czasie rzeczywistym sprawdzić wydolność danego więzadła, mięśnia, ścięgna lub tkanki oraz określić ich stopień uszkodzenia i mobilność, co nie jest możliwe podczas standardowego badania USG. Wielu pacjentom zależy na czasie, a sprawne przeprowadzenie diagnostyki obrazowej (badania rentgenowskie i badanie USG) pozwalają zaplanować odpowiednie leczenie.

Najnowocześniejszy sprzęt w HANDPROJECT Clinic w Gdańsku zapewnia bardzo szybkie postawienie rozpoznania i zaproponowanie pacjentowi odpowiedniego leczenia. USG ręki, USG nadgarstka, łokcia lub USG kolana czy stopy, rentgen ręki, rentgen nadgarstka, łokcia lub rentgen kolana czy stopy wykonywane są w kilka minut, a wynik od razu można skonsultować z naszym specjalistą. W naszej Klinice Chirurgii Ręki w Gdańsku staramy się spełniać najwyższe europejskie i światowe standardy w szybkości i skuteczności diagnostyki obrazowej oraz w bezpieczeństwie dla pacjenta. Dzięki temu możemy do minimum skrócić czas diagnostyki i leczenia wielu chorób ręki.

Więcej informacji można uzyskać na stronach:
www.handproject.pl
www.chirurgrekigdansk.pl
mail: kontakt@handproject.pl

Galeria zdjęć

Jeśli myślisz, że możemy Tobie w jakiś sposób pomóc…

ODWIEDŹ NAS NA: