Rejestracja telefoniczna: +48 58 354 37 71 , +48 539 913 039 kontakt@handproject.pl

Artroskopia nadgarstka

Artroskopia to wyjątkowo nowoczesna metoda endoskopii wnętrza stawów np. nadgarstka lub kolana. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym bądź miejscowym.

Artroskopia nadgarstka

Zabieg polega na wprowadzaniu przez małe nacięcie w skórze narzędzia zwanego artroskopem. Następnie do stawu wprowadzana jest sól fizjologiczna, która poprawi widoczność wnętrza badanego stawu. Specjalista dokonuje dokładnej oceny stawu i sprawdza, które struktury należy poddać leczeniu. Po dokonanej ocenie, lekarz przystępuje do właściwego zabiegu. W zależności od rodzaju zmian występujących w stawie przeprowadza całą procedurę za pomocą niewielkiej wielkości narzędzi chirurgicznych i przeprowadza odpowiednie leczenie.

Artroskopia nadgarstka przeprowadzana w naszej klinice znajdującej się w Gdańsku to mało inwazyjna metoda stosowana w nowoczesnej chirurgii ręki. Doświadczony specjalista chirurg ręki kwalifikuje pacjentów do zabiegu na wcześniejszej wizycie w gabinecie, na której dokładnie przygląda się ręce wymagającej leczenia. Konsultacja jest konieczna w celu dobrania najlepszej metody leczenia oraz przeprowadzenia niezbędnych w chirurgii ręki badań dodatkowych. Alternatywą dla artroskopii nadgarstka w chirurgii ręki są również zabiegi minimalnie inwazyjne, które mają również swoje zalety.

Leczenie artroskopowe nadgarstka – zalety:

 • niewielki ślad po zabiegu w porównaniu do standardowej operacji
 • zdecydowanie krótszy okres wymaganej rehabilitacji po zabiegu
 • pobyt w szpitalu ograniczony do minimum
 • wysoka precyzja i dokładność (obraz z artroskopu jest powiększony)
 • mniejsza inwazyjność oraz niższe ryzyko infekcji i późniejszych powikłań
 • niezwykle przydatna możliwość oglądania stawu podczas jego ruchu

Najczęstsze wskazania do artroskopii nadgarstka:

 • problemy z brakiem stabilności w nadgarstku
 • ból nadgarstka
 • choroby reumatoidalne stawów
 • złamania ręki
 • zmiany zwyrodnienieniowe

Oczywiście każdy przypadek powinien być traktowany indywidualnie. W HANDPROJECT Clinic w Gdańsku leczenie artroskopowe nadgarstka jest poprzedzone dokładnym badaniem stawu, by ustalić dokładną przyczynę dolegliwości pacjenta. Każdorazowo przeprowadzana jest szczegółowa ekspertyza nadgarstka w celu obrania najlepszej opcji leczenia, która będzie gwarantować jak najszybszy powrót do zdrowia pacjenta. Nasz konsultant Doktor Mrozik wykonuje liczne zabiegi nadgarstka i ma bardzo duże doświadczenie jako specjalista chirurgii ręki.

Zalecania dla pacjenta po leczeniu artroskopowym nadgarstka

Chirurg po przeprowadzonym zabiegu podejmuje decyzję odnośnie dalszych zaleceń dotyczących rehabilitacji pacjenta. Artroskopia nadgarstka to zabieg, który wymaga znacznie krótszego okresu rekonwalescencji niż w przypadku standardowej operacji. Niemniej jednak, zalecane jest unieruchomienie ręki na okres mniej więcej 14 dni. W pierwszych dniach po zabiegu, jeśli ból jest silny, można stosować leki przeciwbólowe.

Galeria zdjęć

Jeśli myślisz, że możemy Tobie w jakiś sposób pomóc…
ODWIEDŹ NAS NA: