Rejestracja telefoniczna: +48 58 354 37 71 , +48 539 913 039 kontakt@handproject.pl

ZABIEGI INNOWACYJNE

ZABIEGI INNOWACYJNE to specjalistyczne procedury, przeznaczone dla wymagających pacjentów, którzy chcą szybko powrócić do zdrowia i sprawności z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć medycyny często zapożyczonych z innych krajów Europy Zachodniej, gdzie opieka medyczna stoi na wysokim poziomie zaawansowania opartym na licznych międzynarodowych projektach klinicznych.

Procedura leczenia z zastosowaniem komórek macierzystych należy do jednych z najnowocześniejszych technik leczenia wielu schorzeń w ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chirurgii urazowo-ortopedycznej i medycynie sportowej.

Jest obecnie najlepszą alternatywą w stosunku do leczenia operacyjnego wielu chorób kości, mięśni, ścięgien, więzadeł i stawów, chorób przeciążeniowych. Komórki macierzyste wykorzystywane są w wielu krajach, w Europie i mają potwierdzoną skuteczności w leczeniu wielu schorzeń oraz regeneracji wielu narządów.

Procedura przeznaczona dla pacjentów, którzy nie chcą lub nie mogą poddawać się leczeniu operacyjnemu z różnych przyczyn. Pozwala na na regenerację mięśni, ścięgien, więzadeł, kości i innych tkanek.

Jako jeden z nielicznych ośrodków wykonujemy takie zabiegi.

Więcej na: Terapia komórkami macierzystymi dostępna w Trójmieście

2. Procedura leczenia uszkodzeń ścięgien, mięśni i więzadeł z zastosowaniem Plattelet Rich Plasma (osocze bogatopłytkowe) i innych preparatów ortopedycznych

Procedura beoperacyjnego leczenia uszkodzeń ścięgien, mięśni i więzadeł z zastosowaniem bogatopłytkowego osocza Plattelet Rich Plasma i innych preparatów.

Częściowo uszkodzone ścięgno, więzadło lub mięsień wymaga regeneracji i odbudowy, aby powróciło do sprawności sprzed urazu. Aby przyśpieszyć proces regeneracji i przebudowy możemy zastosować koncentrat czynników płytkowych, które przyśpieszają proces odbudowy uszkodzonych struktur nie tylko ścięgien, ale również mięśni, torebek stawowych, więzadeł, powięzi i tkanek miękkich.

Procedura przeznaczona dla pacjentów, którzy chcą szybko powrócić do sprawności fizycznej, po urazach ścięgien, więzadeł, mięśni, torebek stawowych nie tylko ręki, zarówno po leczeniu operacyjnym, jak i po naderwaniu ścięgna. Pozwala w znacznie krótszym czasie odbudować uszkodzone włókna kolagenowe i powrócić do sprawności.

3. Procedura bezoperacyjnego leczenia Przykurczu Dupuytrena

Procedura leczenie przykurczów ręki przy użyciu nowoczesnej techniki enzymatycznej fasciectomii kolagenazą.

Jest obecnie najlepszą alternatywą w stosunku do leczenia operacyjnego tej choroby. Lek ten, którego medyczna nazwa to collagenase clostridium hystiolyticum jest naturalnie syntetyzowany przez bakterię Clostridium histolyticum. Przez wiele lat prowadzono badania nad wykorzystaniem tego związku w leczeniu choroby Dupuytrena ręki. W roku 2011 FDA zarejestrowała go w Europie jako produkt o potwierdzonej skuteczności w leczeniu tego schorzenia.

Procedura przeznaczona dla pacjentów, którzy nie chcą lub nie mogą poddawać się leczeniu operacyjnemu z różnych przyczyn. Pozwala na usunięcie przykurczu z zastosowaniem techniki interwencji śródrozcięgnowej.

4. Procedura przyśpieszania zrostu kostnego po złamaniu

Procedura przyśpieszania zrostu kostnego po załamaniach kości przy użyciu urządzeń lub preparatów, których działanie zostało potwierdzone przez FDA.

Polega albo na emisji fal o określonej długości i częstotliwości, które pozwalają na znacznie szybsze, niż zrost biologiczny uzyskanie całkowitego wygojenia złamanej kości lub stymulację szybszego gojenia się tkanki kostnej w miejscu złamania. Pamiętaj, że całkowity zrost kostny osiągany jest dopiero po 6 miesiącach w zależności od rodzaju złamania i wieku. Dostępne urządzenia lub preparaty przyśpieszają uzyskanie zrostu kostnego już nawet w 50 dni, zmniejsza czas pobytu na zwolnieniu lekarskim, przyśpiesza rehabilitację i powrót do codziennej normalnej aktywności życiowej.

Procedura przeznaczona dla pacjentów, którzy chcą szybko powrócić do sprawności fizycznej po przebytym złamaniu kości i leczeniu operacyjnym lub bez niego.

5. Procedura odbudowy i regeneracji chrząstki stawowej (leczenie chondromalacji, uszkodzeń wewnątrzstawowych)

Procedura odbudowy struktury chrząstki stawowej przy użyciu preparatów wspomagających odbudowę chondrocytów: viskosuplementacja, hialurosuplementacja, chondroprotekcja i kolagenoterapia.

Chrząstka stawowa jest obecna w każdym stawie, a prawidłowo ukształtowana umożliwia bezbolesne ruchy stawu. Urazy często niezauważalne, uszkodzenia i przeciążenia powodują jej zużycie i mikropęknięcia, a następnie w miarę postępowania czasu prowadzą do zmian zwyrodnieniowych stawów i konieczności ich wymiany w wieku starszym- alloplastyki z zastosowaniem sztucznych implantów np. protez

Procedura przeznaczona dla osób po urazach stawów i kontuzjach z uszkodzeniami i mikrourazami chrząstki, które chcą odbudować strukturę stawu i chondrocytów, aby zapobiec zmianom zwyrodnieniowym w przyszłosci. Procedura często wskazana jako chondroprotekcja po zabiegach artroskopowych stawów.

6. Procedura usuwania blizn pooperacyjnych

Procedura usuwania blizn pooperacyjnych przy użyciu koncentratu czynników płytkowych lub komórek macierzystych oraz systemów transdermalnych.

Blizny pooperacyjne są częstą przyczyną naszego dyskomfortu. Pamiętaj, aby uniknąć nieestetycznych blizn pooperacyjnych należy zacząć działać jeszcze przed usunięciem szwów.

Procedura przeznaczona dla pacjentów, którzy chcą pozbyć się nieestetycznych blizn pooperacyjnych, zarówno tuż po zabiegu jak i po pewnym czasie po nim. Im szybciej po zabiegu pomyślisz o tym tym lepszy rezultat osiągniesz. Pomyśl o tym jeszcze przed operacją.

7. Procedura odnowy i regeneracji skóry rąk

Specjalistyczna procedura odnowy i regeneracji skóry zarówno rąk, przy użyciu skoncentrowanych czynników pozwala odnowić zniszczoną, uszkodzoną skórę. Metoda usuwa zmarszczki, odnawia naskórek, odbudowuje włókna kolagenowe, odmładza skórę.

Przeznaczona dla osób, które chcą w skuteczny i nieoperacyjny sposób zmienić wygląd swoich dłoni.

Galeria zdjęć

Jeśli myślisz, że możemy Tobie w jakiś sposób pomóc…

ODWIEDŹ NAS NA: